Otevřený dopis Miroslava Tomance primátorce Jihlavy

Vážená paní primátorko,

i mne velice mrzí zrušení vánočních trhů. Je mně hodně líto trhovců a spousty té zbytečně vynaložené práce. Vánoční atmosféra sdílená se sousedy by určitě velmi prospěla psychice všech.

Jenomže je zde ještě něco hodně nad tím. Kolabující, přetížené zdravotnictví, tisíce nemocných, stovky mrtvých každý týden, vir se valí zemí. Lékaři a zdravotní sestry jsou na hraně svých sil, odkládá se jiná zdravotní péče – bez naděje na brzké zlepšení, dokonce se hovoří o humanitární katastrofě. Potom to bude s vánoční pohodou všeobecně složitější, trhy/netrhy

Zdraví versus vánoční svařáček na náměstí.

Oceňuji vaše úsilí o zachování trhů, které se zhmotnilo otevřeným dopisem premiérům. Nicméně ještě více bych byl rád, kdybyste se stejnou vehemencí jakkoliv pokusila reagovat na opravdu vážné, až tragické problémy dneška. Nezaznamenal jsem, že byste stejně jako trhovce podpořila zdravotníky, že byste se jako veřejná osoba někdy vyjádřila například k tomu, jak vidíte cestu z této těžké situace, která náš život tolik ovlivňuje. Nebo se připojila k nějakému směru, který se o to snaží.

Starostové a primátoři, volení prostřednictvím svobodných voleb, logicky požívají velké důvěry a kredibility. Občané je znají a věří jim. Chtěl bych je proto tímto vyzvat, aby tyto své předností využili i k tomu, aby pomohli a na prvním místě se snažili o ulehčení vyčerpanému zdravotnímu systému. Tím, že budou hovořit otevřeně se svými občany o situaci, motivovat je k očkování, vysvětlovat a čelit dezinformacím. Chápu, že toto vám tolik bodů u voličů nepřinese jako boj o trhy, ale myslím si že je to hodně potřeba. Pokud to pomůže zachránit jeden, jediný lidský život, tak to stálo zato.

Jestliže například Iniciativa Lékaři pomáhají Česku tvrdí že očkování posilující dávkou ochrání před hospitalizací 3000 lidí, před vážným průběhem téměř 500 a to za jediný měsíc od zahájení akce a že to výrazně odlehčí zdravotnictví, tak já jim prostě věřim, vy ne ? Zvláště když se na tom dokáží spojit i lidé jinak tak protichůdných názorů a postojů, jako jsou současný a budoucí premiér .

Opravdu jde o hodně. Nyní na prvním místě o zastavení masového utrpení a úmrtí a o naději pro naše lékaře a zdravotní sestry.

Děkuji vám.Miroslav Tomanec, občan.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů