VÍME PRVNÍ: Insolvenční správkyně odvolala Čajánka ze Správy úzkokolejných drah

Insolvenční správkyně Daniela Urbanová odvolala Borise Čajánka a jeho syna Ondřeje Čajánka z funkce jednatelů dceřinné společnosti Správa úzkokolejných drah. Z funkce byl odvolán i další jednatel Maritn Malý.

Funkce jednatele dceřinné společnosti Správa úzkokolejných drah se ujala sama insolvenční správkyně, druhým jednatelem je Vladimír Vošta z Tábora.

Dceřinná společnost Správa úzkokolejných drah je jakýmsi „trezorem na dokumenty“ vystavených Drážním úřadem pro provozování úzkokolejných drah na Jindřichohradecku. Bez provozních dokumentů Drážního úřadu nesmí vyjet na trať úzkokolejky ani drezína na služební jízdu.

Žádost o vydání provozních dokumentů měla pro Správu úzkokolejných drah připravovat poradenská společnost CityRail, která se k naposledy předloženým dokladům vyjádřila tak, že nesplňují zákonné náležitosti a je třeba je opravit a dopracovat.

Výčet nedostatků zaslala společnost CityRail, a.s. Jindřichohradeckým místním drahám v rozsahu zhruba dvou stran textu formátu A4. Na to Jindřichohradecké místní dráhy reagovaly tak, že děkuje za připomínky, na které společnosti CityRail, a.s. odpoví. Nad takovou reakcí se nepozastavila jen insolvenční správkyně, ale sama společnost CityRail, a.s., která na odpověď reagovala tak, že není třeba odpovídat na připomínky společnosti CityRail, a.s., nýbrž je nezbytné předložit doklad, který splňuje požadavky stanovené právními předpisy.

Co číst dál?

“ Za minutu dvanáct“, soud omezil dispoziční práva šéfa úzkokolejky Čajánka (více zde). Insolvenční správkyně upozornila Čajánka na možné trestně právní důsledky destruktivního jednání (více zde). Podle jindřichohradeckého senátora Jaroslava Chalupského byl šéf úzkokolejky snad jediný, komu nezáleželo na budoucnosti úzkokolejky (více zde). Pochybnosti o poctivých úmyslech se objevily už dříve (více zde). Stížnost zaměstnanců na šéfa Čajánka čtěte přímo zde. O koleje úzkokolejky projevila zájem železniční divize Swietelsky (více zde).

Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů