VÍME PRVNÍ: Trenér Melenovský se soudí s mládeží Dukly Jihlava o svazovou smlouvu

U okresního soudu v Jihlavě začne soudní spor mezi bývalým hráčem a trenérem Markem Melenovským a mládeží Dukly Jihlava. Výsledek soudního sporu může otřást hokejovým prostředím mládežnického hokeje v České republice: ve sporu jde o klubovou výpověď svazové smlouvy, která je standardním dokumentem v hokejovém prostředí.  

Podstata sporu je o tom, zda mezi Duklou Jihlava mládež a trenérem vznikl pracovněprávní vztah či nikoliv. Jednoduše řečeno: Byl trenér Melenovský v okamžiku výpovědi zaměstnanec nebo živnostník?

Vedení mládežnického klubu Dukly Jihlava odvolalo trenéry Marka Melenovského a Romana Kaděru ve čtvrtek 4. srpna 2022. Důvodem byl nesoulad jejich činnosti s klubovou koncepcí a strategií. 

Marek Melenovský se domnívá, že jeho pracovněprávní vztah s mládežnickým klubem Dukly Jihlava byl ukončen nesprávným způsobem a v důsledku toho je výpověď neplatná. Právník Melenovského již loni přímo vyzval Duklu Jihlava, aby mu umožnil pokračovat v práci.

O náhlém konci trenérské dvojice Melenovský-Kaděra čtěte více přímo zde, konec maséra Mlíkovského nesouvisí s problémy mládeže (více zde). Po odchodu Melenovského z klubu odešel talentovaný dorostenec Vojáček (více zde) a po něm i Habermann (více zde), za kterého platili oddílové příspěvky fanoušci Dukly Jihlava (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů