(FOTO) Hromadná nehoda kamionů na D1: zaklíněného řidiče transportoval vrtulník!

Dnes v 9:19 hodin přijali policisté na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o vážné dopravní nehodě na D1, která se stala na 121. kilometru dálnice ve směru jízdy na Prahu. Střetla se zde tři nákladní vozidla a provoz ve směru na Prahu ze vlivem dopravní nehody zcela zastavil.

„Jeden z řidičů kamionu zůstal ve vozidle zaklíněn. Po vyproštění byl letecky transportován do nemocnice v Brně,“ sdělila mluvčí vysočinské policie Dana Čírtková.

Další řidič kamionu se zranil lehce  a byl převezen do jihlavské nemocnice. 4

Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově prvotním šetřením zjistili, že řidič kamionu přijížděl od Brna a nevěnoval se zřejmě plně řízení. Přehlédl pomalu jedoucí vozidla před sebou a do posledního z nich narazil, to pak narazilo do kamionu, který jev koloně před tímto vozidlem. Kolona se na daném kilometru tvořila z důvodu blížící se uzavírky před modernizovaným úsekem dálnice.  Za místem dopravní nehody se okamžitě vytvořila několik kilometrů dlouhá kolona vozidel.

Policisté odkláněli provoz z dálnice na exitu 134 Měřín a poté vozidla pokračovala do Velkého Beranova, kde znovu najížděl na dálnici D1, aby pokračovala směrem na Prahu.  V místě nehody pracuje specializovaná firma, která se snaží odstranit havarovaná vozidla. Místo nehody je stále neprůjezdné.

Policisté ve vzniklé koloně otáčejí osobní vozidla do protisměru a tato vozidla s opatrností sjíždějí v Měříně na exitu 134. Kamiony musí zůstat stát v koloně za dopravní nehodou.

U dvou řidičů kamionů byla na místě provedena dechová zkouška s negativním výsledkem, u těžce zraněného řidiče  nemohla být dechová zkouška provedena, proto byl zajištěn odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna