Hejtman Běhounek (ČSSD): Nikdo by neměl být ohrožen nedostatkem financí na soc. služby

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (ČSSD) odpověděl na otevřený dopis předsedy KDU-ČSL Vysočina Víta Kaňkovského (více zde).

Poskytovatelé sociálních služeb v Kraji Vysočina včetně příspěvkových organizací Kraje Vysočina nyní avizují do konce roku celkem 57 miliónů korun nekrytých nákladů (provozních a osobních), z toho 38 miliónů korun jde za organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina.

„Považuji za nutné individuálně posoudit nezbytnou výši další dotace z prostředků kraje Vysočina pro jednotlivé sociální služby, abychom k dofinancování přistupovali hospodárně,“ napsal hejtman Běhounek krajským zastupitelům.

Podle hejtmana Běhounka chybí v jednotlivých případech méně než deset procent ročních nákladů na sociální služby. V kraji Vysočina nikdy nedocházelo k zániku sociálních služeb pro nedostatek financí.

Krajské zastupitelstvo na svém jednání v září rozhodlo o rozdělení přiznané dodatečné dotace MPSV pro poskytovatele sociálních služeb v celkové výši 53 miliónů korun, z toho téměř 18 miliónů korun bude v následujících týdnech rozděleno mezi krajem nezřizované poskytovatele, dalších 10 miliónů korun pro nejkrajské poskytovatele bylo dnes uvolněno plánovaně z krajského rozpočtu.

Další rozdělování finančních prostředků Kraj Vysočina plánuje v listopadu.

„Nikdo by neměl být ohrožen nedostatkem financí na sociální služby, pokud by k tomu došlo, řešili bychom to individuálně,“ slíbil hejtman Běhounek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna