Insolvence místostarosty Polné: zvýhodnil věřitele?

MIROSLAV MAREŠ

Na únorovém jednání polenského zastupitelstva vysvětloval místostarosta Polné Luboš Kousal situaci kolem svého osobního bankrotu.  Bance nesplatil se společníky více než milionovou směnku. Místní občan obvinil polenského místostarostu ze zatajení důležitých informací kolem jeho osobního bankrotu :

„Ve firmě jste působil až do samého konce, máte v ní třetinový podíl. Firma šla do insolvence s vámi. Kdyby se vypořádala firma s majetkem deseti milionů, dostal byste tři miliony. Nejste v té firmě uklizečka, ale jednatel. Věděl jste, že směnku je potřeba zaplatit. Navrhl jste bance, že jí pošlete deset tisíc a ona řekla – takhle ne!V květnu 2014. A mrzí mě ještě věc, kterou jste provedl měsíc před vyhlášením insolvence s Vaším domem. To je trochu divné. Získal jste peníze, kterými jste mohl uhradit dluh. Kdyby jste se zachoval jako chlap, tak bychom se o tom nebavili! A vy víte, o čem mluvím. Vyrovnal byste dluh…,“ řekl polenskému místostarostovi občan Polné.

„Já jsem se jako chlap zachoval, když jsem v roce 2010 končil v pozici zaměstnance,“ snažil se občanovi oponovat místostarosta Kousal.

„Uvědomujete si, že jste zvýhodnil jednoho věřitele?,“ ptal se dál občan Polné místostarosty Kousala. „Tam si myslím, že není všechno v pořádku. Říkal jsem si, že jsme tady nemuseli sedět, kdyby jste se zachoval jako chlap a posílal tam celou svou výplatu. Neřešili by jsme to, vy jste se do té situace dostal sám jako svéprávný člověk. Dluhy se platí. Vadí to, jak se ke svým dluhům chováte. A to asi vadí i lidem,“ dodal místní občan.

„Já jsem tu narážku s domem nepochopil. Můžete to vysvětlit?,“ ptal se místostarosty Kousala zastupitel Roman Vařejčka (Společně pro Polnou).

„Společnost fungovala, neměl jsem prostředky na financování třetiny rozjezdu. Společníci sehnali finanční prostředky. Byli jsme domluveni, že finanční prostředky uhradím ve chvíli, kdy bude firma prosperovat. Což se nestalo,“ vysvětlil místostarosta Kousal.

„Co znamená, že se taknestalo ? Firma neprosperovala?, „ ptal se zastupitel Vařejčka.

„Firma neprosperovala a nebylo možné vrátit finační prostředky. V roce 2010 se firma změnila na realizační, věděl jsem, že nebudu moci přes víkendy jezdit a dělat víkendy. Tak jsem prodal svou část domu,“ vysvětlil místostarosta Kousal.

„Stalo se tak asi dvacet osm dnů před vyhlášením konkursu,“ pronesl místní občan.

„Bylo to15.12. 2010, „ upřesnil místostarosta Kousal.

„Konkurs byl v lednu 2011. Je tam rozdíl asi osmadvacet dní. Peníze z prodeje domu jste do firmy nedal. Ty se ztratily z účtu,“ dodal občan.

Návrh na odvolání místostarosty Polné neprošel o dva hlasy. Bylo potřeba jedenáct hlasů.

Co číst dál?

Polná porušila zákon, zvolila tajemníka do Kontrolního výboru

Upřímnost a důvěryhodnost místostarosty Polné

http://www.obcasnik.eu/vime-prvni-nezavisli-pro-polnou-jsou-pod-slavojem/

Programové prohlášení Rady města Jihlava dosud není. Pracuje se na něm?

Kauza „Sypače na Vysočině“ : souhrn lednových událostí

Rekonstrukce jihlavských stok zdraží o sedm milionů

Tajemství RK-36-2014-86: Kraj se necítí jako poškozený v kauze „sypače“

VÍME PRVNÍ: Místostarosta Polné má povoleno oddlužení

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna