Kauza „Sypače na Vysočině“: souhrn lednových událostí

MIROSLAV MAREŠ

Začalo to naprosto nenápadně: Avízo o odstavených vozidlech zimní údržby vypadalo, že si zdroj informace popletl sypače IVECO se sypači Tatra. Jenže řidič pozná jedno auto od druhého a značky automobilů si neplete. Takže z toho byl dotaz náměstkovi hejtmana pro dopravu Liboru Jouklovi „jestli sypou sypače? Všechny sypače“ . Z vyjádření bylo jasné, že jsou problémy s osmi vozidly TATRA. Automobilka v tom zřejmě létá nevinně, spíše to ukazovalo na starosti s nástavbami. Nástavby dělala firma KOBIT Jičín. Zároveň se objevil řečeno úřednickou mluvou „přípis úředního orgánu“ (Policie ČR) z kterého se vyklubala výzva, aby se Kraj Vysočina připojil k trestnímu stíhaní svých politiků v  „kauze sypače IVECO“. Rada Kraje Vysočina se nepřipojila k trestnímu řízení.

První informace naznačovaly starosti asi se čtyřicítkou vozidel zimní údržby u kterých se daly tušit problémy. Kraj Vysočina se na jednání zastupitelstva nepřipojil k trestnímu řízení. Pár dnů po jednání zastupitelstva dorazila na hejtmanství zpráva o stavu sypačů.

MFDNES informovala o tom, že některá vozidla zimní údržby „nemohou tahat radlici“.  Za dodávkou sypačů IVECO je stejná firma, která dodávala obrněnce IVECO pro armádu.

Kauza bude pokračovat v únoru.

Co číst dál?

Hokejový poker o budoucnost mládeže

Polná porušila zákon, zvolila tajemníka do Kontrolního výboru

Redaktor MFDNES odsouzen za pomluvu

Obhájce Foltýna: „Dozvěděli jsme se o utajené části spisu“

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna