Loňské rozdělování kulturních grantů Jihlavy „otrávilo“ i člena kulturní komise

Cosi nezdravého ba přímo prohnilého se uhnízdilo ve strukturách samosprávy. Po rezignaci zastupitele Vítězslava Schreka (ODS) na funkci předsedy kulturní komise je pozice šéfa kulturní komise města volná. Žhavý kandidát na tuto funkci je Roman Štork (ČSSD) se už nechal i slyšet, jak ho „otrávilo“ rozdělování kulturních grantů z peněz města. Členka kulturní komise Eva Krpálková (ODS) přímo navrhla zastupitelům města, aby si zkusili rozdělovat granty sami.

Zastupitelé, rozdělujte městské peníze na dotace sami!

„Poslali jsme primátorovi žádost o oslovení odborné veřejnosti jako hodnotitele, aby se nelicitovalo při hodnocení grantů. Mělo by být jasno do konce,“ uvedl šéf kulturního odboru jihlavské radnice Tomáš Koukal. Loňského hodnocení grantů se účastnili za každý politický klub dva zástupci, letos by mohlo být hodnocení rozšířeno o nezávislé odborníky.

divadloLoni hodnotící komise nedoporučila k podpoře města třiadvacet kulturních projektů, finanční podpora se nedostala například na činnost seniorů nebo dětského divadla Ježek. Tyto projekty dva nedoporučené projekty finančně podpořila přímo Rada města Jihlavy (více zde).

Systém rozdělování grantů se nejspíše už v nejbližší době změní. Radnice vytvoří manuál pro práci hodnotící komise. Současný systém rozdělování dotací nevyhovuje velkým příjemcům dotací jako jsou divadlo Diod a Filharmonie Gustava Mahlera.  Aktivity uskupení „Forum Jihlava“ pod vedením bývalé zaměstnankyně divadla DIOD a současné zastupitelky Karolíny Koubové tak v nejbližší době zřejmě napomohou reformě rozdělování peněz na kulturu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna