Luka nad Jihlavou se soudí se SVAKem Jihlavsko o vodovod do osady Otín

Komu patří vodovod? Tomu, kdo ho postavil nebo někomu jinému? V roce 2013 postavil Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko vodovod do Otína, místní části Luk nad Jihlavou. Stalo se tak na základě dohody o převodu investorství, součástí dohody bylo i vložení čerstvě postaveného vodovodu do interní majetkové evidence Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko jako majetek vložený městysem Luka nad Jihlavou.

justice

Protože jde o majetek vložený do evidence Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko, hlásí se k němu Luka nad Jihlavou jako ke svému majetku a žádají jeho vydání.

Svazek vodovodů a kanalizací Jihlavsko dovozují své vlastnické právo „postavením vodovodu“. Tím, že stavbu dokončili jako investor, vzniklo jejich vlastnické právo. Protože Luka nad Jihlavou neměly vlastnické právo v okamžiku dokončení stavby vodovodu, nemohly úředně získat ani povolení k provozování.

Luka nad Jihlavou zažalovaly Ministerstvo zemědělství a domáhají se zrušení úředních rozhodnutí o vlastnictví otínského vodovodu Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

„Podle pořadí soudních případů by věc měla přijít na přezkum v druhé polovině příštího roku. Aktuálně jsou prováděny procesní úkony – vyjádření účastníků řízení a osob zúčastněných na řízení,“ uvedla mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna