Mayerová (Čapí hnízdo): Co se to vlastně děje? Takhle to vidím já

Krátce po oznámení o ukončení policejního vyšetřování požádal server Občasník o komentář uplynulých událostí pohledem Jany Mayerové, dotační manažerky projektu Čapí hnízdo (bez redakčních úprav, nekráceno)

Tak jsem si v novinách přečetla, že se policie rozhodla podat návrh na obžalobu. I moji. Hm…skvělá práce policie, když předtím než informuje dotčené osoby je svolána tisková konference.
Skutečně normální reality show. Akorát že autor scénáře není veřejně znám. Předpokládám, že ale dřív či později bude.
Tak mně napadlo, že jelikož p.Slonková již před pár měsíci věděla, že budeme obžalovaní (přičemž to ani vyšetřovatel nevěděl), tak možná by mi mohla sdělit, jak to celé dopadne a kdy. Abych se věděla zařídit. A případně požádat o politický azyl někde hodně daleko. Protože toto je politický proces…a kdo zatím hledá něco jiného, tak ještě neprohlédl…(anebo nechce).
Největší paradox je, že ti co mluví o potřebě pravdy a lásky rozpoutali peklo které výrazně polarizuje společnost a lidem kteří nic špatné neudělali ničí zdraví, životy i rodinu! To už lidem připadá normální, že o závěrech vyšetřování se dovědí novináři dřív než ti, kterých se to týká? A že i když
všechna obvinění byly opakovaně vyvráceny i ze strany lidí, kteří jsou skutečně nezávislí a nabyla jsem přesvědčení, že i vyšetřovatel dospěl k tomuto názoru, tak odrazu přijde bomba v podobě „vinen“? A ještě zcela iracionálně opozice dává do souvislosti výměnu ministra spravedlnosti s touto záležitostí? Vždyť oba jsou dominanty ANO, když by premiér chtěl něco ovlivnit, tak nato nepotřeboval udělat tuto personální rošádu o níž musel předpokládat, že ti rádoby demokrati a sluníčkáři použijí proti němu.
Chápu, že když se kácí les tak lítají třísky – ale toto není kácení lesa. Toto je osobní/personální msta těch, kteří mají pocit, že jim současný premiér „ublížil“ (chudinky), která jde za hranici zdravého rozumu a zneužívají k tomu vše co mohou. Když je ale promoval, tak se předháněli v tom kdo se mu zalíbí nejvíce…a pak když přišel nato, že se holt mýlil, tak přišla pomalu krevná msta…obyčejná vypočítavost, bezpáteřnost…
Musím říct, že když přišlo obvinění před necelými dvěma lety, tak jsem byla v šoku. Od té doby mi pomalu ale jistě selhává zdraví, nemohu spát, nejsem schopna plnohodnotně fungovat a stále se trápím otázkou – jak je to možné. Ale po všech těch výpovědích, a faktech, které jednoznačně dávají
za pravdu tomu, co říkáme od samého začátku – tj že vše bylo plně v souladu se zákonem, pravidly a požadavky dané doby – přišla facka snad ještě horší než ta předešlá.
Policie, státní zástupci a soud se teď rozhodují, kdo dostane černého Petra a nahlas se odváží říct, že se nic nestalo a celá kauza byla jen bublina. S jasným cílem – zbavit se Babiše, ať to stojí co to stojí.
Anebo se rozhodnou odsoudit nevinné lidi, totálně jim zničit životy (což se částečně již povedlo)…v tom případě, ale mohou zároveň začít obviňovat všechny příjemce dotace jednoho za druhým a jen tahat z klobouku,který půjde jako první….protože neznám projekt, který by se v době realizace
neodchýlil od záměru. To ale nikomu tady nevadí…
Policie si již ruce umyla a posunula černého Petra dál. V očích mediálních štváčů zůstává objektivní a neposkvrněná. Škoda jen, že se někdo nezaměří na obsah a fakta. To nikoho nezajímá. Právě verdikt policie mně jen utvrzuje v tom, že asi bude něco pravdy na tom, co se říká, a to každého je možné obvinit – je to jenom otázka peněz.
Takže teď buď najde státní zástupce odvahu říct, že policie žádné nové důkazy nepřinesla (pokud jen nepočítáme ty o nevině – takových je tam dost!!!) a v duchu svého předešlého stanoviska (kde bylo jasně řečeno, že to co bylo původně předloženo je nedostatečné k obžalobě a pokud nebudou předložené pádné důkazy, tak bude muset všechny osvobodit …toto „demokratické média zapomněly zmínit“) zprostí viny ty, kteří nic neudělali – anebo ustoupí tlaku „davu“ který chce krev a pustí celou tuto tragikomedii do dalšího dějství. Ať se národ baví! Chléb a hry….A jelikož koloseum nemáme tak hrajeme gladiátorské hry v mediálním prostoru. A logickou součástí je občas smrt gladiátora….
Z mého pohledu zástupci policie, kteří se podepsali pod tuto frašku – rozhodně nechrání zájmy občanů. Chápu, že jakékoliv jiné rozhodnutí by vyžadovalo obrovskou dávku osobní statečnosti….a ta v této společnosti zoufale schází….
A že tím devalvuje lidství, děti se učí že křivda a bezpráví je součást demokratické společnosti (alespoň ty moje), že budou muset opustit domov, protože po tom všem již nemůžeme zůstat bydlet kde bydlíme, aniž by nás dříve či později někdo neukamenoval….ale to je všem jedno.
Pravda vítězí – není to tak dávno kdy jsme s tímto heslem stáli v ulicích a křičeli „Havel na hrad“.
Věřila jsem, že bude lépe a že svoboda kterou nám změna režimu přinese bude svobodou pro všechny, nikoliv jen pro určitou část. Holt, mýlila jsem se….tak budu alespoň snít o tom, že snad moje děti budou žít v lepší společnosti…“neovlivni/ěné“ osobní zlobou a nad věcí….
.

Ex-náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová nechce zažít situaci europoslankyně Věry Jourové (více zde). Mayerová odmítla možnost, že by chtěla „mlžit“ při podání dotační žádosti Farmy Čapí hnízdo a přiznala používání emailů Agrofertu při komunikaci s poskytovatelem dotace (více zde).

5 komentářů
  1. kubik256
  2. andrej
  3. Karel
  4. Jiří Basler
  5. Jiří Basler

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna