Sociální demokraté chystají fintu s nákupem kluziště na jihlavské náměstí

Venkovní kluziště jako ve Znojmě! Tento nápad sociálních demokratů Jany Novákové-Hotařové a Ivo Přibyla na oživení jihlavského náměstí by v praxi znamenal rozdělení nadlimitní veřejné zakázky na dvě menší, podlimitní. Stejně jako ve Znojmě.

K mobilnímu kluzišti za 3 372 000 Kč si radní města Znojma koupili i konstrukci pod kluziště za 2 299 000 Kč. Nákup konstrukce pro mobilní kluziště uskutečnila Správa nemovitostí města Znojma, dodavatelem byla místní stavební firma. Postavení mobilního kluziště letos Znojmo vyšlo na pouhých sto padesát tisíc korun. Celkové náklady na realizaci „znojemského nápadu“ radní Jany Novákové-Hotařové a Ivo Přibyla (více zde) by město Jihlava vyšly na částku přes pět a půl milionu korun.

K tomu se ovšem musí jihlavským sociálním demokratům podařit i nenápadné rozdělení nadlimitní veřejné zakázky na dvě menší zakázky. Konstrukce a kluziště. Předsedkyně městské organizace ČSSD Jana Nováková-Hotařová začala držet bobříka mlčení (více zde).

Myšlenku sociálních demokratů na umělé venkovní kluziště podporuje i kavárník Miroslav Tomanec, kterému by umělé kluziště na náměstí pomohlo v rozvoji podnikatelských aktivit.  Zastupitel Tomanec slíbil osobně se zasadit o realizaci kluziště na náměstí (více zde).

Venkovní kluziště by se mohlo na jihlavském náměstí objevit v rámci pokusů politiků o oživení náměstí. Stačilo by náměstí „prodat“ na desítky let dopředu pro pořádání pouťových atrakcí v době vánočních trhů (více zde).

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna