Popularitu za kluziště! Jihlavští radní prodávají náměstí

logo Obcasnik.euKluziště pod širým nebem na jihlavském náměstí může být trhákem předvolební kampaně. Radní města ho ani nemusí kupovat za městské peníze, stačí pronajmout náměstí na patnáct nebo dvacet let k provozování pouťových atrakcí v čase předvánočním. 

Vánoční trhy se elegantně promění na vánoční pouť a problém „Co s náměstím?“ bude jednou provždy elegantně vyřešen. Kluziště už slíbil opoziční zastupitel Miroslav Tomanec a hned po něm i předsedkyně sociálních demokratů Jana Nováková-Hotařová. 

Předsedkyně sociálních demokratů už zveřejnila i recept (více zde) ve kterém kromě kluziště slíbila i stánky zdarma. Tím trumfla opoziční návrh Miroslava Tomance (více zde). Pod návrhem je podepsána spolu se sociálním demokratem Ivo Přibylem. Oficiální webové stránky jihlavské ČSSD o návrhu předsedkyně Novákové-Hotařové mlčí, mlčet začala i sama předsedkyně (více zde).

Ať už se kluziště objeví na náměstí jako nákup radnice nebo dlouhodobý pronájem, půjde bezesporu o dobrý obchod. Politici ovšem rázem zhatí veškeré myšlenky na proměnu náměstí formou architektonické soutěže (více zde) a sjednávají vlastní politický obchod: popularitu za kluziště!

Dlouhodobý pronájem náměstí pro pouťové atrakce s kluzištěm ovšem zaplatí samotní voliči z městské kasy. Jenom slib stánků zdarma od předsedkyně sociálních demokratů Novákové-Hotařové by znamenal výpadek příjmů radnice ve výši stovek tisíc korun. Kdo to zaplatí? No přece občané města formou zvýšení daně z nemovitosti nebo jiných daní.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna