Únorová vodárenská schůzka: mluvčím SVAKu primátor Jihlavy

MIROSLAV MAREŠ

Poslední únorový pátek se na jihlavské radnici stetkali vyjednávací týmy Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko a Statutárního města Jihlavy. Za Svak Jihlavsko se jednání zúčastnili všichni „statutáři“: předseda Roman Fabeš a místopředsedové František Plavec a Jindřich Skočdopole. Za Jihlavu jednali primátor Rudolf Chloupek a náměstkové Vratislav Výborný s Jaromírem Kalinou.

Mluvčím SVAKu primátor Jihlavy

Zhruba hodinové jednání nechtěli zástupci SVAKu nijak blíže komentovat. Podle vedení SVAKu je oprávněný pouze primátor Jihlavy podávat informace o postupu jednání.

 

Primátor Rudolf Chloupek (ČSSD)

„Je shoda v nesporném majetku, dohodě sousedních vlastníků (vodárenské infrastruktury) a není shoda ve financích. Tak nevím jestli mám být mírný optimista nebo mírný pesimista,“ řekl o jednáních jihlavský primátor Rudolf Chloupek.

 

 

Jak si představují dohodu sousedních vlastníků v situaci, kdy není jasné, kterou konkrétní vodárenskou infrastrukturu budou „sousední vlastníci“ (SVAK a Jihlava) vlastnit, žádný účastník schůzky neupřesnil.


Den před jednáním politiků se sešli právníci obou stran. „V podstatě nevím, co z této schůzky vypadlo, první týden v březnu má být představenstvo SVAKu, kde mají o čemsi jednat,“ uvedl primátor.

Podle nepotvrzených informací má vedení SVAKu jednat o výši finančních požadavků SVAKu vůči Jihlavě.

„Pokud je naděje na rozumnou dohodu, pak bych nechtěl spouštět soudní spory. Ale ta naděje je stále menší,“ dodal primátor Chloupek.

O „lístečcích za stěrači“ aut starostů SVAKu na radničním parkovišti čtěte zde.

Co číst dál?

Primátor Chloupek (ČSSD): Vodné a stočné nabízeli až o dvacetikorunu níže

Zastupitelstvo Jihlavy řešilo nejchmurnější vodárenské vize budoucnosti

Vodárenská válka: právníci vidí bitvu odlišně (právní stanoviska uvnitř textu)

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna