V Havlíčkově Brodě bude vládnout koalice bez KDU-ČSL

lístek volbyV Havlíčkově Brodě se ustavilo nové vedení města pod vedením starosty a senátora Jana Tecla. Koaliční dohodu podle informací Občasníku podepsala ODS, Hnutí ANO – Ženy za Brod, TOP 09 a ČSSD.

Středopravicová koalice bude příští čtyři roky v Havlíčkově Brodě vládnout bez křesťanských demokratů.

Do pětadvacetičlenného zastupitelstva Havlíčkova Brodu se dostalo deset politických subjektů, koalice bude mít křehkou většinu jednoho hlasu.

Majetek města bude spravovat ODS, školství a sociální věci bude v gesci hnutí ANO, územní plánování bude dál v gesci TOP 09.

Koalici ve vedení města opouští lidovci, kterým se nepovedlo vyšachovat ODS ze hry a stvořili pro MFDNES příběh o zradě (více zde). Lídr KDU-ČSL Ondřej Pavlas v reakci průběh povolebního vyjednávání rezignoval na veškeré stranické funkce (více zde). Pavlas se v předvolební kampani silně angažoval ve prospěch lidoveckého kandidáta do Senátu Daniela Hermana.

Uvolněnou pozici místostarostky města opouští krajská zastupitelka Ivana Mojžyšková (ČSSD), která zůstane neuvolněnou členkou Rady města.

Zastupitel za Českou pirátskou stranu Jan Kerber odmítl informaci o vstupu pirátů do vedení města. „Určitě nebudeme podepisovat koaliční dohodu, ale podpoříme svým hlasem vyjádření důvěry pro vznik koalice,“ prohlásil Kerber.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna