VÍME PRVNÍ: Jihlavu čeká jednání o placení milionového odškodného za kanalizaci

kruh vodaStatutární město Jihlavu čeká jednání o náhradě nemajetkové újmy soukromé firmy. Před několika lety měla soukromá firma přerušit v létě výrobu a umožnit výstavbu městské kanalizace přes svůj pozemek. Město Jihlava ale záměr výstavby kanalizace zrušilo jen několik dnů před dohodnutým přerušením výroby.

Podle smluvních podmínek ale mělo informovat s dostatečným předstihem několika měsíců, což Jihlava učinila. Firma poslala své zaměstnance na dovolenou a byla připravena umožnit městu rozkopat nádvoří firmy, odkud se expedují výrobky firmy k zákazníkům.

Mimořádné jednání Rady města ale přijalo na poslední chvíli rozhodnutí o zrušení stavby. Primátorem města byl v té době Jaroslav Vymazal (ODS), náměstkem pro majetek František Zelníček (ČSSD).

Firma podle informací Občasníku požaduje po městě Jihlavě několika milionovou kompenzaci za ušlý zisk v souvislosti s přerušením výroby. Firma má svůj znalecký posudek na výši škody, město Jihlava si objednalo svůj posudek za sedmdesát tisíc korun (více zde).

Podle neověřených informací může škoda vzniklá soukromé firmě dosahovat částky někde mezi čtyřmi až pěti miliony korun. Tuto výši odhadované škody se snaží město Jihlava zpochybnit vlastním posudkem, který označuje jako důvěrný.

Podle informací Občasníku již firma uhradila i soudní poplatek ve výši pěti procent hodnoty soudního sporu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna