VÍME PRVNÍ: Radní Jihlavy neplatně zvolili člena dozorčí rady

Radní města Jihlavy na svém prosincovém zasedání neplatně zvolili člena dozorčí rady městské obchodní společnosti Prádelny a čistírny. Na lednovém jednání Rady města tak čeká nová volba.

V prosinci byli Radou města Jihlavy do funkcí zvoleni radní Bc. Daniel Škarka (Forum), Romanem Křivánkem (ODS), Helena Hinková (ODS), Eva Nováková (Piráti), Pavla Radová (KDU-ČSL).

Vedení města Jihlavy zatím k celé události neposkytlo žádné bližší informace , ani blíže nevysvětlilo důvody neplatné volby. K neplatné volbě došlo v rámci smršti patnáctiminutových valných hromad (více zde).

Na polovinu ledna je svolána valná hromada společnosti Prádelny a čistírny, která by měla situaci dále řešit. Patrně dojde k volbě nového člena místo některého z dosavadních nově zvolených členů dozorčí rady.

Na tiskových konferencích vedení města jsou předem přesně stanovená témata a okruhy otázek na primátorku a její náměstky. Na volné téma lze položit maximálně dvě otázky.

Před vánočními svátky náhle opustil svou pozici nový tiskový mluvčí města Martin Kukla, ve funkci vydržel necelé dva měsíce (více zde).

Vyjádření města Jihlavy doplníme, pokud se jej podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna