Žijeme Žďárem,ANO a KDU-ČSL doručili nemocnému tajemníkovi města výpověď

Starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos (Žijeme Žďárem), místostarostka Ludmila Řezníčková (ANO) a místostarosta Josef Klement (KDU-ČSL) se osobně vypravili domů k nemocnému tajemníkovi města Janu Havlíkovi s pokusem mu doručit výpověď z pracovního poměru.

Po podzimních volbách se tajemník města Žďáru nad Sázavou Jan Havlík stal opozičním zastupitelem za uskupení Změna 2018. Po té dlouhodobě onemocněl.

Na pokus o doručení výpovědi nemocnému tajemníkovi upozornili sousedé, pro které byla návštěva kompletního vedení města v bytovém domě krajně neobvyklá.

Při ukončení pracovního poměru v době nemoci je zaměstnanec proti skončení pracovního poměru v době pracovní neschopnosti v některých případech chráněn.

Zakazuje se dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným, pokud si tuto neschopnost úmyslně nepřivodil nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek.

Úplné vyjádření Jana Havlíka:

“ Je pravdou, že mne ve středu dopoledne (30.1.2019 – pozn. Občasník) navštívilo celé vedení města, aby mi předali výpověď z pracovního poměru. Opakovaně jsem je upozornil na to , že jsem od prosince v pracovní neschopnosti nicméně trvali na převzetí výpovědi s tím, že to nevadí. Tak jsem jim to podepsal.
Dnes dopoledne ( 1.2.2019 – pozn. Občasník) mi předal pan starosta jakousi „omluvu“, že o pracovní neschopnosti nevěděli  a abych považoval předanou výpověď za bezpředmětnou. Byl jsem připraven podat žalobu na neplatnou výpověď a o dalším postupu se poradím s právníkem. „

Ano, u pana Havlíka jsme byli. Vzhledem k tomu, že nemá zájem, jak se vyjádřil, pracovat pro město ZR, ani nepřijal žádnou z nabídek, považovali jsme tento krok jako nutný k ukončení celé záležitosti,“ uvedl starosta Martin Mrkos (Žijeme Žďárem).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna