Fikáček organizuje brigády na úzkokolejce

Podnikatel a majitel dopravní firmy Gepard Express Albert Fikáček vyhlásil další pokus o záchranu úzkokolejné dráhy na Jindřichohradecku. „Soudy nejsou u konce a nevíme kdy úzkokolejka vyjede ani kdo ji bude vlastnit. Nedokážeme ale sedět a čekat, je tam práce, kterou je potřeba udělat.“ uvedl podnikatel Fikáček.

K dobrovolné akci už získal podnikatel Fikáček souhlas od insolvenční správkyně.

„Rádi bychom akce dělali pravidelně, pokud bude správkyně souhlasit. Dobrovolníci se mohou hlásit přes facebook VlakFest“, dodalFikáček. Fikáček je duchovním otcem značky Vlakfest, kterou formálně
zašťiťuje firma Gepard Express.

VlakFest – Wikipedie

Vlakfest je převážně letní akce na kolejích s hudebními koncerty, cestovatelskými přednáškami a zajímavými lokacemi jako je Bosna, nebo Moldavsko. Ubytování je řešeno pomocí vlastních vagonů, strava ve vlakovém jídelním voze a kulturní program uvnitř i vně vlaku.

Jindřichohradecký senátor Jaroslav Chalupský vyslovil pochvalu aktivitám podnikatele Fikáčka:

„Zatímco se ostatní spíše dohadují, postupují vpřed malými krůčky, někdo dokonce táhne za provaz opačným směrem, tento úspěšný železniční nadšenec s dobrou pověstí neváhá přiložit ruku k dílu, aby se úzkokolejka udržela v nějaké životaschopné kondici. Byť to může nakonec dopadnout jakkoli,“ zmínil senátor Chalupský.

Pan Fikáček na senátora Chalupského působí jako srdcař s bystrým ekonomickým myšlením a vztahem k regionu, což mimo jiné ukázal i tím, že nabídl JHMD dřevo, aby nemuseli na pokyn vlastníků v dílnách zkratkovitě topit drahým kvalitním uhlím do lokomotivy.

Senátora Chalupského ani moc nepřekvapuje, že se domluvil s paní insolvenční správkyní a zorganizoval brigádu na pomoc úzkokolejce.
„Nápady a mladická invence s ekonomickou koncovkou jsou potřeba,“ řekl senátor Chalupský.

I senátor Chalupský před časem nabídl insolvenční správkyni, že také rád manuálně pomůže, bude-li třeba. „Stromy sázím, tak nyní je budu pomáhat na trati zase vyřezávat.Člověk se s lidmi nejlépe pozná při práci. A pomůžeme dobré věci,“ dodal senátor Chalupský.

Vyjádření místních a krajských politiků doplníme, jakmile se je podaří získat.

Co číst dál?

“ Za minutu dvanáct“, soud omezil dispoziční práva šéfa úzkokolejky Čajánka (více zde). Insolvenční správkyně upozornila Čajánka na možné trestně právní důsledky destruktivního jednání (více zde). Čajánek odvolán z vedení dceřinné společnosti Správa úzkokolejných drah (více zde).

Podle jindřichohradeckého senátora Jaroslava Chalupského byl šéf úzkokolejky snad jediný, komu nezáleželo na budoucnosti úzkokolejky (více zde). Pochybnosti o poctivých úmyslech se objevily už dříve (více zde). Stížnost zaměstnanců na šéfa Čajánka čtěte přímo zde. O koleje úzkokolejky projevila zájem železniční divize Swietelsky (více zde).

Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů