Bezpečná Vysočina : preventivní video o nehodách dětí má úspěch

MIROSLAV MAREŠ

V rámci kampaně „Bezpečná Vysočina“ začal Kraj Vysočina šířit preventivní film o smrtelných nehodách školou povinných dětí. První odezvy ze škol jsou velmi pozitivní. Děti film sledují, ani nemuknou. Ticho bez obvyklého šumu jako při vyučovacích hodinách. Děti jsou zaražené a prožívají pocity filmových hrdinů při rekonstrukci skutečných událostí po kterých zůstaly prázdná místa ve školních lavicích. Hodiny dopravní výchovy mají po promítnutí preventivního filmu jiný význam.

Maskotem akce Zajíc „Otík“

Maskot akce se původně jmenoval prostě „Zajíc“. Opoziční zastupitel Ota Benc to neuměl pochopit, tak kdosi navrhl,  ať se jmenuje třeba Otík. Od té doby má maskot akce jméno Otík. I náměstek hejtmana Libor Joukl ocenil význam akce „Bezpečná Vysočina“: „Pokud to pomůže zachránit byť jeden dětský život, mělo to cenu,“ pravil náměstek Joukl.

Radní Fialová: dětem nebylo do řeči

Obcí Velký Beranov prochází hlavní dopravní spojení Jihlavy a Žďáru nad Sázavou. Místní základní škola leží na okraji obce směrem na Jihlavu, děti tak musí přecházet rušnou silnici při každodenní cestě do školy. Při akci „Bezpečná Vysočina“ děti asistovali policistům při silniční kontrole, po té shlédli preventivní film.

„Na besedu se šesťáky ve Velkém Beranově jsem se přijela podívat, po shlédnutí videa o promarněných životech mladých lidí, z hlouposti a nepozornosti, bylo dětem i mně dost smutno, nedivím se, že jim pak nebylo moc do řeči….,“ prozradila radní Fialová. Před nástupem do funkce ve vedení Kraje Vysočina pracovala Jana Fialová jako středoškolská učitelka.

 

 

Náměstek Joukl s maskotem akce a velkoberanovskými dětmi

Co číst dál?

Bezpečná Vysočina: děti viděly silniční kontrolu očima policistů

Vodárenská válka: právníci vidí bitvu odlišně (právní stanoviska uvnitř textu)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna