Bývalý cestář obchodoval s vlastní firmou. Údajně přes deset let.

MIROSLAV MAREŠ

Bývalý zaměstnanec Krajské správy a údržby silnic Vladimír Prokeš obchodoval s vlastní firmou, kde byl zaměstnán jako vedoucí úseku dopravy Okresní správy silnic Havlíčkův Brod a poté od roku 2007 jako vedoucí úseku dopravy provozu KSÚSV Havlíčkův Brod. Servis a dodávky pro Prokešova zaměstnavatele zajišťovala Prokešova soukromá firma – na první pohled viditelný střet zájmů.

„Bylo to s Krajskou správou a údržbou silnic v Havlíčkově Brodě a se sousední správou ve Žďáru nad Sázavou,“ upřesnil ředitel cestářů Jan Míka. Podle ředitele Míky obchodování bývalého zaměstnance s vlastní firmou po mnoho let.

U cestářů pracoval Vladimír Prokeš desítky let. Zároveň byl velkým příznivcem značky TATRA, v obchodních vztazích cestářů figuruje Prokešova firma pod názvem  VOJMAT, patrně zkratka pro vojenský materiál.

„Nevím, zda pan Prokeš dodával své organizaci náhradní díly a materiál, který nakupoval za cenu šrotu nebo za cenu obvyklou,“ doplnil ředitel cestářů Míka.

Bývalý dopravní dispečer havlíčkobrodské krajské správy a údržby Vladimír Prokeš má živnostenský list například na „Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel“ od dubna roku 1995. Od ledna 2012 má živnostenskou činnost přerušenou.

Vladimír Prokeš se mohl na jaře roku 2009 pokusit ovlivnit výběrové řízení vypisované cestáři na nákup nových vozidel zimní údržby ku prospěchu firmy VOJMAT. Například skrz diskriminační podmínku vzduchem chlazeného motoru. Pro vzduchem chlazené motory uměla Prokešova soukromá firma zajistit náhradní díly, patrně z armádních přebytků. Událost vešla do historie jako „nákup vozidel IVECO“ .

Na zajímavou okolnost shody doby podnikání Vladimíra Prokeše jako osoby samostatně výdělečně činné s dobou zaměstnání na Krajské správě a údržbě silnic přišel OBČASNÍK.EU při prověřování vztahů a motivů jednání aktérů veřejné zakázky „nákup vozidel IVECO“. Státní zástupce sdělil obvinění za údajně nevýhodný nákup řediteli cestářů Janu Míkovi a náměstkovi hejtmana Liboru Jouklovi.

Co číst dál?

Cestářské nákupy minulosti: soutěžilo se s diskriminačními podmínkami

Problémy se sypači mají několik rovin pohledu

Jedna odpověď
  1. Vladimír Prokeš

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna