(VIDEO) ČSSD podržela přesluhujícího ředitele Vilíma, mohl i osobně sledovat hlasování radních o své odměně

Přesluhující ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Josef Vilím má u vedení města zvláštní výsady a privilegia. Mohl například sledovat na vlastní oči hlasování radních o výši prémií za dosažené výsledky. Sociální demokraté ředitele Vilíma podrželi a odhlasovali mu prémie v navržené výši.

Hlasování o ročních odměnách se na radnici až dosud konalo v nepřítomnosti jednatelů městských firem, kteří museli po dobu hlasování o odměně čekat na chodbě. Po skončení hlasování pak mohli vstoupit a dozvěděli se výši odhlasované odměny.

O hlasování radních nechtějí sociální demokraté mluvit, předseda sociálních demokratů na Jihlavsku Martin Hyský vysloveně odmítl sdělit podrobnosti o hlasování na valných hromadách. Sociální demokraté kryjí záda řediteli městské firmy, který už dávno překročil důchodový věk.

Někteří radní z KDU-ČSL a hnutí ANO ale hlasovali proti navržené výši odměn řediteli Dopravního podniku města Jihlavy. Protože je ředitel Vilím jedinou osobou v dopravním podniku s licencí k provozování drážní (trolejbusové) dopravy, je vlastně neodvolatelný (více zde).

Na výzvu vedení města předložili odboráři zprávu o situaci v dopravním podniku pod vedením ředitele Vilíma (více zde). Náměstek Výborný (ČSSD) se nechal slyšet, že by očekával od ředitele Vilíma větší iniciativu (více zde), ovšem ředitel Vilím si sehnal vyjádření firemního právníka. Radní města mu nemohou mluvit do řízení firmy, to může jen představenstvo, kterému Vilím předsedá (více zde).

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna