Hříchy místní politiky: zkriminalizování hokeje v Pelhřimově

hokejisteVedení města Pelhřimov se pokusilo o zkriminalizování hokeje v Pelhřimově. V době, kdy se štěpil místní hokej, přinesla menší skupina odpadlíků soupis problémů na místní radnici. Vedení radnice pak podalo trestní oznámení na funkcionáře místního hokejového oddílu. Policie ukončila prověřování po několika měsících: oznamované skutečnosti nejsou trestnými činy.

Politická protekce pak umožnila fungování odštěpené menší části hokejového oddílu zprvu jako hokejového kroužku, později jako regulérního hokejového oddílu. Pravidla pro poskytování dotací umožnila fungovat oběma oddílům na jednom stadionu. KDU-ČSL se dokonce pochlubila, jak dokázali její představitelé „říznout“ do hokeje. Černou propagandu proti hokejovému oddílu vedl dokonce místní tajemník KDU-ČSL.

Jenže politici nedokázali zvládnout roli soudců a udržovat „rovinu“ mezi dvěma hokejovými oddíly s vyhrocenou mírou rivality. A tak začal tlak na slučování obou oddílů. Slučování měl řídit místostarosta z KDU-ČSL. Strany, která pomáhala rozložit a zničit hokejové prostředí v Pelhřimova.

Představitelé Pelhřimova snad pochopili, že vize „spravedlivého přístupu“ pro všechny hokejisty je utopie. Dva konkurenční oddíly na jednom sportovišti nedělá dobrotu. Jeden z oddílů se věnuje lednímu hokeji jako regulérnímu sportu, druhý vnímá lední hokej jako volnočasovou aktivitu.  Spravedlivý přístup radnice pak znamená splnit požadavky obou oddílů tak, aby nevznikl dojem diskriminace nebo protekce.

Nastolení přátelského ovzduší v pelhřimovském sportu je úkolem pro příští volební období. Nástupce současného místostarosty za KDU-ČSL si bude muset získat důvěru ztracenou trestním oznámením i dalšími protekčními kroky pelhřimovské radnice.

O spolupráci pelhřimovského a jihlavského hokeje čtěte více přímo zde.

(O sečení zasněžené městské trávy levným dodavatelem čtěte přímo zde)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna