Jihlava otevírá spor o „rodný list“ SVAKu

MIROSLAV MAREŠ

Ve sporech o majetkoprávní vyrovnání mezi Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK) a Statutárním městem Jihlava se naplno otevírá další problém z minulosti. Tentokrát půjde o samotné zrození SVAKu a jeho zakladatelské dokumenty:

„Statutární město Jihlava proto tímto dává podnět Ministerstvu vnitra k tomu, aby zahájilo správní řízení a v něm aby přezkoumalo, zda smlouva ze dne 2.7.21993 o založení Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko jako svazku obcí dle zákona č. 128/2000 Sb. a stanovy Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko jako její integrální součást jsou v souladu s právními předpisy, resp. zda splňují zákonné podmínky….“

Statutární město Jihlava očekává, že Ministerstvo vnitra mu v zákonné lhůtě sdělí, že řízení zahájilo, nebo že neshledalo důvody k zahájení řízení z moci úřední.

Spor „o rodný list“ SVAKu je tak novým sporem o samotné zrození dobrovolného vodárenského svazu měst a obcí Jihlavska. Ve sporu půjde o to, zda založení vodárenského svazu proběhlo v souladu s tehdy platnou legislativou.

Pokud by se zjistilo, že smlouva o založení SVAKu není platná, pak by to znamenalo, že SVAK nebyl založen a vlastně ani neexistuje.

Členským obcím by se tak nabídlo dilema: založit si stejný SVAK znovu, nebo si vypořádat jeho majetek a začít přemýšlet o něčem jiném?

Co číst dál?

Požadavek SVAKu na Jihlavu: vrátit pětasedmdesát milionů!

Statutáři SVAKu byli předvoláni Městskou policií. Parkovali u radnice bez ohlášení.

Primátor Chloupek (ČSSD): Vodné a stočné nabízeli až o dvacetikorunu níže

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna