(VIDEO) Laštovička (ODS) odmítl povolební spolupráci s Piráty, TOP09 a Zelenými

Petr LaštovičkaLídr ODS Petr Laštovička  odmítl vyjednávat o sestavení koalice s koalicí „Žijeme Jihlavou“. Koalice Pirátů, TOP09 a Zelených ztrácí v metropoli Vysočiny koaliční potenciál.

„A to kvůli dvěma věcem: jeden je apel, že město musí řídit odborníci. A to druhé je přenesení rozhodování o strategických věcech na veřejnost. To je hodně špatně,“ uvedl Laštovička.

Videozáznam s vyjádřením lídrů politických stran se objevil na profilu jihlavských sociálních demokratů.

Koalici s názvem „Žijeme Jihlavou“ vede do voleb bývalý úředník jihlavského Magistrátu a současný lobbista Vít Zeman. Spolupráci s lobistou Zemanem již dříve odmítlo hnutí ANO. Mezi ODS a hnutím ANO před volbami dochází k viditelnému názorovému sbližování.

Opozice se snažila prosadit Víta Zemana do komisí města, ovšem neúspěšně (více zde), předseda Zelených Priesol prohlásil, že se na radnici objevují egomaniakální sklony (více zde).

Ve volebním programu koalice Žijeme Jihlavou nepřináší takřka nic nového: slibuje otevřenou radnici, popularizaci videopřenosů  z jednání zastupitelstva, zveřejňování smluv uzavřených městem.

Ještě na jaře slibovali Piráti revoluční změny v koncepci bydlení podle hesla „Housing first / bydlení především“. V podzimní verzi volebního programu již o této novince v sociálním bydlení nebyla ani zmínka (více zde). Pirátům se nepodařilo napoprvé ani správně založit místní buňku (více zde), pro své nové členy si připravili kádrový dotazník (více zde).

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna