Mayerová (ANO Jihlava): Lidé jsou mateni nesmyslnými stanovisky finančního výboru města

Mlčeti zlato….asi tak bych komentovala situaci na občasníku kolem usneseni finančního výboru (více zde). Pokud FV skutečně schválil toto usnesení tak:

  1. Je to spíš politická proklamace než cokoliv jiného, jelikož dle zákona MUSÍ obce mít vyrovnaný rozpočet.
  2. Předseda  sice FV nebyl ani na jednom čtení rozpočtu ačkoliv byl na každé zván, nicméně, jakožto odborník musí vědět, že v současné době jsou vlastní zdroje dražší než zdroje cizí – a tudíž úvěr byl takhle míněn.
  3. Byl to právě bývalý primátor, a náměstek p.Vymazal, který mně začátkem volebního období „umravnil“ ve smyslu, že město má natolik zdravé finance jak málokteré …. a ostatně měl pravdu – a  větší investiční úvěry nebyly potřeba jen díky dotacím. Ale že úvěr není problém.
  4. A byla to právě ODS, která nastavila (samozřejmě, ve spolupráci s ostatními), ale měla dlouho svého primátora který odpovídá za finance a tajemníka – financování potřeb města, včetně provozních výdajů – a očekávat v průběhu roka, kdy se ANO dostalo do vedení, zásadní změnu v tankeru jako je magistrát a který pluje neochvějně svým směrem– každý rozumně uvažující člověk ví, že je to absolutně mimo realitu.
  5. Tak si prostě připadám jak v Kocourkově ….. lidi jsou mateni nesmyslnými prohlášeními které jsou samozřejmé (tj město musí mít vyrovnaný rozpočet – a pokud to některý z členů FV neví, tak bych očekávala jeho rezignaci hned na příštím zastupitelstvu), dále těmi, které jsou neekonomické (tj zadlužení je holt, levnější než vlastní peníze v některých případech) …a nelogické – město musí investovat.

Nicméně, nic z výše uvedeného očividně nebrání kolegům z ODS se zviditelňovat za každou cenu….stejně jak tomu bylo s demonstrativním odstupováním předsedy kulturní komise kvůli  daru Nadaci ve výši, která je 100% v kompetenci Rady, navíc to není dotace, takže kulturní komise s tím nic nemá společného.

Ano, je mi to velice nepříjemné, jelikož jsem vždy byla přesvědčena, že na komunální úrovni mluvit o ODS či ČSSD, případně ANO je hloupost. A není to ve prospěch občanů….očividně ti ale málokoho zajímají, když jsou bombardování nesmysly které by se rádo vydávali za politické přešlapy – či moudra z dílny některých stran.

Jana MayerováS ohledem na svůj zdravotní stav jsem vážně zvažovala, a stále zvažuji, odstoupení nejenom z funkce náměstkyně, ale také zastupitele…ale když čtu a poslouchám ty politické kydy, na všech úrovních – včetně té nejvyšší – a čtu si to svoje vyfabulované obvinění za věci které jsou běžné a nikdy problémem pro NIKOHO nebyly  – tak se ve mně zvedá ta stará, mně dobře známá, revoluční nálada a adrenalin. A mám chuť opět vytáhnout na barikády, tentokrát s heslem, že se jen tak nedáme zastavit…..Protože nikdy jsem do politiky nešla kvůli sobě, ale kvůli snaze něco změnit a udělat pro své okolí. Samozřejmě že to zní idealisticky a nepravdivě, ale žádný jiný důvod jsem neměla a nemám….a dokud mám alespoň trochu šanci, že se může povést změnit něco – i pro mé děti – k lepšímu, tak mám pocit, že asi bych měla v politice alespoň na chvilku zůstat strašit dál

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna