Náměstek Výborný (ČSSD) má napilno, Tomanec (Forum) hrozí zrušit rekonstrukci zimáku!

Radní města Jihlavy mají nečekané starosti s rekonstrukcí zimního stadionu. Zvláště náměstek Výborný (ČSSD) má mimořádně napilno.

TomanecOpoziční zastupitel Miroslav Tomanec hrozí „hodit vidle“ do průběhu výběrového řízení na rekonstrukci střechy zimního stadionu. Podle informací Občasníku se zastupitel Tomanec snaží z pozice člena výběrové komise zrušit výběr právní kanceléře, která by městu Jihlava pomohla vybrat dodavatele stavby zimního stadionu v režimu FIDIC.

Z tiskové konference po jednání radních města musel náměstek Výborný předčasně odejít, proto se údajně téma nedostalo na tiskovou konferenci.

„V seznamu témat to bylo, ale jak jste byl sám svědkem, pan Výborný, do jehož kompetence tato záležitost spadá, z tiskovky odcházel a k tématu se už nedostal,“ sdělil mluvčí Tulis.

Vedení města omezuje svou účast na tiskových konferencích, tajemník Magistrátu Evžen Zámek se tiskových konferencích vůbec neúčastní. Nelze tak zjistit názor tajemníka Zámka na prohřešky úředníků proti dodržování vnitřních směrnic magistrátu.

Vratislav VýbornýSociální demokraté také odložili volbu lídra kandidátky pro podzimní volby až na duben. Primátor Rudolf Chloupek už nemá zájem pokračovat v dalším volebním období ve vedení města, na pozici lídra kandidátky je prakticky jediným kandidátem náměstek Vratislav Výborný (více zde).

Množí se informace o problémech při řízení města zvláště v resortech přímo řízených náměstkem Vratislavem Výborným.

V minulém týdnu muselo vedení města připustit problémy v Dopravním podniku města Jihlavy, kdy nevyjely dva linkové spoje (více zde), zástupce řidičů byl pozván na jednání radních města (více zde). Část dotací pro zvelebení města Jihlavy v rámci Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) nakonec směřuje do Brtnice, i když je víceméně jasné, že je Brtnice nestihne vyčerpat (více zde).

Mezi členskou základnou jihlavských sociálních demokratů tak klesá chuť zvednout ruku pro náměstka Výborného jako lídra kandidátky i vzhledem k rostoucím problémům především kolem rekonstrukce zimního stadionu a veřejné dopravy ve městě.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna