(VIDEO) Primátor Chloupek (ČSSD): Hokejové miliony pro Duklu hejtman slíbil a nezvládl poslat

Rudolf ChloupekPět milionů korun určených pro Duklu Jihlava je v tuto chvíli na účtech města, podzimní zastupitelstvo bude rozhodovat o dalším transferu do hokejového klubu. Předpokládá se, že půjde jen o úřední formalitu, kdy peníze vloží do hokejového klubu město Jihlava jako vlastník klubu.

„Peníze je potřeba posunout dál, tak jako to hejtman slíbil a neudělal,“ konstatoval primátor Jihlavy Rudolf Chloupek.

Příspěvek pěti milionů korun odhlasovalo krajské zastupitelstvo jako příspěvek klubu v době, kdy hrál nejvyšší hokejovou soutěž. Do klubu ale nedorazil přímou cestou z Kraje Vysočina, naopak šel cestou co nejpomalejší (více zde). Na jaře dokonce vznikly z popudu hejtmana pracovní komise za účelem zlepšení vztahů mezi Krajem Vysočina a krajským městem Jihlavou.

Lze tak pouze spekulovat, zda by miliony korun mohly pomoci hokejovému klubu v bitvě o udržení mezi hokejovou elitou. Krátce po skončení hokejové sezóny čelil primátor Jihlavy slovnímu napadení přímo na hokejovém stadionu (více zde).

Mezi politiky a hokejovými fanoušky panují napjaté vztahy, které měl zlepšit dokument nazvaný „hokejové memorandum“. Existenci takového dokumentu potvrdil i primátor města Rudolf Chloupek s tím, že existuje ve více verzích.

Zlepšení vztahů mezi politiky a skalními fanoušky hokejového klubu bude v rukou nově složeného Zastupitelstva města. Do zastupitelstva kandidují i zástupci hokejových fanoušků (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna