Krize PSJ: Porušilo představenstvo povinnost péče řádného hospodáře?

PSJJeden z věřitelů firmy PSJ upozornil Krajský soud v Brně na možné porušení porušení povinnosti představenstva firmy jednat s péčí řádného hospodáře a zejména k porušení povinnosti ve smyslu  insolvenčního zákona, neboť povinnost podat dlužnický insolvenční návrh mohla vzniknout představenstvu dlužníka již dříve (nežli 11.9.2018).

Návrh PSJ jako dlužníka pro Krajský soud v Brně obsahuje seznam jeho závazků, pohledávek a majetku datovaných ke dni 3.8.2018 ( ke dni, jenž dnu podání Návrhu dlužníka předcházel bezmála o čtyřicet dní), třebaže v soudním podání dlužníka je výslovně uvedeno, že tyto seznamy jsou ke dni podání aktuální a úplné.

Insolvenční návrh představenstva firmy PSJ obsahuje soupis více než patnácti stovek věřitelů s celkovou výší dluhu 1,75 miliardy korun. Společnost dosáhla čistého obratu téměř čtyři miliardy korun a má téměř tři stovky zaměstnanců (více zde). Již předtím se ovšem společnost potýkala s nedostatkem betonu na stavbách (více zde).

Společnost poslal do úpadku ukrajinský podnikatel, který později vzal své podání zpět (více zde).

V zahájil fotbalový klub sbírku fanoušků „na cokoliv“ (více zde), do sbírky přispěl tisícikorunou i mluvčí klubu (více zde). Ztráta fotbalového klubu je v desítkách milionů korun za poslední dva roky, fotbalisté plánují ztráty uhradit z výnosů budoucích let (více zde). Záchrana fotbalového klubu není v silách města (více zde).

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů