VÍME PRVNÍ: Čajánek nabídl rezignaci na post šéfa správní rady úzkokolejky

Předseda správní rady Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek je sám připraven po povolení reorganizace ze své funkce odstoupit, aby tak nedával záminku jiným procesním subjektům.

Podle informací Občasníku Raiffeisen bank odvolala souhlas s reorganizačním plánem (předbalená reorganizace) navrženým loni na podzim právě Borisem Čajánkem.

Nadto v případě povolení reorganizace na základě Věřitelského návrhu na povolení reorganizace nebo bude-li Dlužníkovi odebráno právo sestavit reorganizační plán, má věřitelský výbor v kontrolu nad složením statutárního orgánu Jindřichohradeckých místních drah.

Nicméně, pokud bude i nadále ze strany insolvenčního soudu a dalších procesních subjektů usilováno o jakýsi „správně proběhnuvší konkurs“, jak bylo deklarováno v Usnesení o úpadku, a to i proti vůli věřitelů, budou Jindřichohradecké místní dráhy nuceny využít veškerých dostupných zákonných prostředků ke své obraně.

Za takové situace se pak z pohledu Jindřichohradeckých místních drah jeví spíše jako nepravděpodobné, že by mohl být majetek zkrachovalé firmy rychle a efektivně zpeněžen a mohlo tak v dohledné době dojít k významnějšímu uspokojení pohledávek věřitelů a skončení Insolvenčního řízení.

Co číst dál?

“ Za minutu dvanáct“, soud omezil dispoziční práva šéfa úzkokolejky Čajánka (více zde). Insolvenční správkyně upozornila Čajánka na možné trestně právní důsledky destruktivního jednání (více zde). Podle jindřichohradeckého senátora Jaroslava Chalupského byl šéf úzkokolejky snad jediný, komu nezáleželo na budoucnosti úzkokolejky (více zde). Pochybnosti o poctivých úmyslech se objevily už dříve (více zde). Stížnost zaměstnanců na šéfa Čajánka čtěte přímo zde. O koleje úzkokolejky projevila zájem železniční divize Swietelsky (více zde).

Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů