VÍME PRVNÍ: Schůzka k budoucnosti pošty v Jihlavě výsledek nepřinesla

O budoucnosti pobočkové sítě České pošty v Jihlavě se vedou intenzivní jednání. V reakci na otevřený dopis navštívil krajskou metropoli Vysočiny ředitel pobočkové sítě Jiří Rotschedl.

Vyjednávací tým Jihlavy posílil i senátor za Jihlavsko Miloš Vystrčil, naopak chyběla primátorka Jihlavy Karolína Koubová. Podle neoficiálních informací náhle onemocněla.

Jednání se účastnilo kolem desítky zástupců politických stran a hnutí včetně zástupců opozice. Na schůzce došlo k vyjasnění motivů pro rušení pobočky České pošty na největším jihlavském sídlišti Březinky.

Podle zákulisních informací Česká pošta zatím nepodepsala výpověď z nájemních prostor v areálu obchodního centra Březinky, ani novou nájemní smlouvu v obchodním centru Aventin. Ten je podle názoru mnoha obyvatel „v polích za městem“ se špatnou dopravní dostupností.

Není ani definitivně rozhodnuto o rušení pobočky na Erbenově ulici, kde funguje Česká pošta od poloviny minulého století. Pobočka České pošty na Erbenově ulici by mohla přejít do režimu „Pošta-partner“, kdy poštovní služby provozuje veřejný nebo soukromý subjekt jako partner České pošty. V České republice je několik stovek poboček v režimu „Pošta-partner.

O dalších plánech Magistrátu čtěte více přímo zde, KDU-ČSL se drží od problémů s poštou opodál – více zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů