Krize primátorky: ČSSD nemá chuť nahradit KDU-ČSL v koalici

Sociální demokraté neuvažují za současné situaci v koalici na jihlavské radnici o vstupu do koalice. Objevily se úvahy o možném obsazení funkce náměstka pro majetkovou oblast uvolněným krajským radním Martinem Hyským (ČSSD). Hyský by získal jistotu tří let výkonu funkce na jihlavské radnici, v krajské politice je ve funkci poslední rok. Pak budou krajské volby.

„S velkými rozpaky sleduji dění okolo rozpadu koalice na jihlavské radnici. Za současné konstelace nemá ČSSD chuť nahrazovat stávajícího koaličního partnera KDU-ČSL. Když jsme po racionálním vyhodnocení situace nevstoupili po komunálních volbách na podzim loňského roku do „třiadvacítky“ v tomto složení, tak po půlroční zkušenosti a ve světle událostí posledních dnů, máme daleko menší důvod vytvářet „dvacítku“ na tomto půdorysu. Opoziční návrh na svolání zasedání zastupitelstva v mimořádném termínu byl správným krokem, který může napomoci řešit problémy vedení města,“ uvedl zastupitel Martin Hyský (ČSSD).

Po prvním kole koaličního vyjednávání se objevilo prohlášení primátorky Karolíny Koubové (Fórum) a náměstků Laštovičky (ODS) a Zemana (Žijeme Jihlavou) o údajně problematické schůzce na zahradě u domu ředitele městské vodárenské společnosti (více zde). Ředitel Benáček po problematické schůzce dostal důvěru vedení města v podobě nové pracovní smlouvy (více zde). Ex-náměstek primátorky Jaromír Kalina, ředitel Benáček i advokát Šianský se k situaci vyjádřili společným prohlášením (více zde).

Zastupitelský klub KDU-ČSL odmítl obětovat svého náměstka Jaromíra Kalinu (více zde).

Opozice požádala primátorku města o svolání mimořádného zastupitelstva (více zde) se záměrem řešit personální otázky ve vedení města (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna