Krize primátorky: Ředitel Benáček dostal důvěru radních v nové smlouvě

Důvěryhodnost vyjádření vedení města o důvodech politické krize po rezignaci náměstka Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) i nadále klesá.

Jiří Benáček

Druhé tiskové prohlášení vedení města mluví o problematické schůzce na zahradě ředitele městské vodárenské společnosti Jiřího Benáčka.

“ Zdánlivě neformální podmínky této schůzky však vzhledem k zúčastněným zpochybnily důvěru Jihlavy v jeho zastoupení stávající advokátní kanceláří, jejímž jménem se Miroslav Šianský do té doby zaštiťoval. Vedení města Jihlavy neakceptuje klientelistický způsob rozhodování o strategických zájmech Jihlavy, domluva mezi pár lidmi bez dostatečného mandátu a informování orgánu města je nedůvěryhodná a netransparentní,“ stojí v druhém prohlášení vedení města (více zde) .

Zhruba týden po této schůzce hlasovali radní města Jihlavy o nové pracovní smlouvě pro ředitele městských vodařů. A ředitel Benáček dostal důvěru pracovat i nadále pro městskou obchodní společnost jako její ředitel.

Na stejném jednání Rady města ale rezignoval náměstek primátorky Jaromír Kalina, když předložení návrhu „na stůl“ bez předběžného projednání se všemi koaličními partnery, považoval toto jednání za nedemokratické, diskriminační a hanebné. „Připomíná mi to rozhodovací model vůle jedné strany z dob hluboké totality,“ napsal Kalina v rezignačním dopise (více zde).

První tiskové prohlášení vedení města hovořilo o nutnosti změnit právní strategii.

“ Nicméně nyní je nejvhodnější čas pro to, abychom změnili silovou strategii a zaměřili se mimo jiné na zlepšení vztahů s obcemi v kraji. Právě lepší komunikace nejen mezi obcemi ale i  při spolupráci s právní kanceláří napříč samosprávou města, je strategie, kterou nyní město očekává od nové smlouvy. Jde o strategii, kterou díky dobře vedenému soudnímu sporu může město nyní požadovat, ale současně vnímá, že tento požadavek může splnit, pouze pokud se změní i její nositelé,“ stojí doslova v tiskovém prohlášení vedení města (více zde).

Nikdo ze zastupitelů města Jihlavy nevěděl, co přesně nová strategie přinese. Byla to politická cesta primátorky Koubové do neznáma (více zde).

Objevily se informace o přípravách kompromitujících materiálů na ex-náměstka Kalinu (více zde), když primátorka Koubová neuspěla s prohlášením o splnění části požadavků KDU-ČSL (více zde).

Druhé tiskové prohlášení vedení města (více zde) je v kolizi s odhlasováním nové pracovní smlouvy pro ředitele Benáčka. Pokud by se na zahradě ředitele Benáčka odehrávalo cokoliv jiného než oslava padesátin, pak by těžko dostal novou pracovní smlouvu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna