Popelka (ANO): Ach, ty trhy! Tomanec žádal padesát tisíc odměny města

PopelkaV souvislosti s pořádáním vánočních trhů se na sociálních sítích strhla nemalá diskuse vyvolaná a podporovaná uskupením Fórum Jihlava. Hlavním kritikem, jako ostatně vždy a všeho je zastupitel Tomanec(více zde). On a jeho lidé asi věří v krátkou paměť nebo nedostatečnou informovanost návštěvníků centra a sociálních sítí. Z tohoto důvodu si dovolím krátký výlet do minulosti.

Pořádání trhů a jarmarků bylo vždy doménou městské společnosti Služby města Jihlavy. Ta vše pořádala zcela samostatně bez finančních a personálních nároků na magistrát. Po nástupu Fóra do vedení města došlo k revoluci. Trhy a jarmarky začalo místo Služeb pořádat samo město. Tedy pověření úředníci magistrátu pod vedením tehdejšího náměstka Ing. Koláře (Fórum Jihlava). Bez zkušeností, bez kontaktů, bez potřebného vybavení. Zato s nárokem na rozpočet města v hodnotě cca 300.000,- Kč. Vyvrcholením tohoto pokusu Fóra o inovaci byl loňský vánoční trh, kdy si všichni zúčastnění sáhli až na dno svých sil. Rázem bylo jasné, že tato cesta je slepá.

Hned začátkem roku 2017 se začal hledat jiný a zároveň funkční model. Řešením byl tak jako v jiných městech zkušený generální dodavatel s vlastním zázemím a hlavně se znalostí života v centru našeho města. Jako ideální typ byl navržen zastupitel Tomanec, se kterým byla zahájena výhradní jednání. Výsledkem byl požadavek na manažerskou odměnu 50.000,- Kč, nespecifikovaný rozpočet akce a požadavek na maximální zapojení úředníků do procesu příprav a realizace. Ve výsledku tedy nic nového, až na odměnu pro manažera projektu. Bohužel, ale došlo k něčemu horšímu a to ke ztrátě času na výběr skutečného partnera. Agentur, které vánoční trhy opravdu umí je málo a jsou rozebrané dlouho dopředu.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem organizátorům, úředníkům, technikům, prodejců, umělcům a v neposlední řadě i návštěvníkům našich trhů, za vše co pro tuto vrcholnou akci udělali. On je totiž rozdíl sedět v kavárně u sklenky dobrého moku a kritizovat co se dá nebo jít a něco skutečně udělat.

(Autor je náměstkem primátora a jihlavským lídrem hnutí ANO. Napsáno v reakci na žádost o komentář pro Občasník)

Co číst dál?

Nabídka pronajmout náměstí pro každoroční pouťové atrakce v době Vánoc stále leží na jihlavské radnici (více zde). Náměstí za kluziště! Politici mohou prodat náměstí výměnou za provozování kluziště (více zde). Do nitra zastupitele Tomance můžete nahlédnout přímo zde. Kontrolu na alkohol v krvi zastupitelů může nařídit primátor (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna