Kyselův plán: Reorganizaci úzkokolejky předložila právní firma roku 2023

V záchraně jindřichohradecké úzkokolejky se angažuje pražská Advokátní kancelář Žižlavský. Právní kancelář Žižlavský má za sebou velké případy jako Smartwigs, kde prosadili unikátní koncernové reorganizace Československých aerolinií. Navrženou reorganizaci Československých aerolinií nakonec přijaly všechny věřitelské skupiny.

Právníci Žižlavského řešili i největší bankrot v České republice, kdy Firmy ze skupiny Arca Capital vydaly obrovské množství směnek a dluhopisů s krátkou splatností. Jen mateřská společnost Arca Investments dlužila skoro 19 miliard korun. Soudní maraton schůze věřitelů trval neuvěřitelných dvanáct hodin.

Kancelář ŽIŽLAVSKÝ se více než 30 let specializuje na firemní restrukturalizace. Pracuje pro podniky, které řeší finanční obtíže. Připravuje preventivní restrukturalizace a soudní reorganizace firem, kterým hrozí úpadek.

Právníci kanceláře mají zkušenosti z největších insolvenčních řízení u českých soudů (Sberbank, ARCA, ČSA, OKD, Vítkovice, SAZKA). V běžících insolvenčních řízeních ARCA a SBERBANK, což jsou dvě největší řízení v České republice, zastupují velké věřitelské skupiny.

Pracují také pro menší a střední podniky. Zakládající partner kanceláře Michal Žižlavský zde získal prestižní cenu Turnaround Management Association v Londýně za soudní reorganizaci textilního závodu VEBA.

V kauze zkrachovalé jindřichohradecké úzkokolejky zastupuje AK Žižlavský jednoho z věřitelů Jana Kyselu, který předložil návrh na reorganizační plán. Podle Kyselova plánu by měly úzkokolejku koupit obce na trati úzkokolejky zastoupené ve spolku Jindřichohradecká úzkokolejná dráha. Spolek ale nemá na podobnou transakci finanční prostředky.

Předseda spolku obcí a starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár prakticky okamžitě po oznámení výsledků schůze věřitelů odmítl informaci o možném získání infrastruktury dráhy do vlastnictví spolku (více zde), nesouhlas vyjádřil i Kraj Vysočina (více zde). Obce na trati úzkokolejky odmítají krýt pohledávky věřitelů JHMD (více zde). Pohled senátora Jaroslava Chalupského přímo zde. Senátor Chalupský představil vlastní řešení obnovení provozu úzkokolejky (více zde). Podle schváleného záměru reorganizace Jana Kysely budou muset být partnerem obce (více zde). Věřitel Jan Kysela už zasedl se starosty na trati úzkokolejné dráhy k jednomu stolu (více zde). Partnerem Kyselova plánu by musel být svazek obcí, současný spolek obcí nestačí (více zde). O složení nové správní rady čtěte více přímo zde. Zaměstnanci úzkokolejky podpořili nové vedení v čele s Kyselou a Píšalou (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů