VÍME PRVNÍ: O úzkokolejku se údajně zajímá železniční divize Swietelsky

SWIETELSKY Rail CZ s.r.o. Divize železničního stavitelství Závod MORAVA |  Swietelsky AG

Jindřichohradecké místní dráhy zahájily jednání se společností SWIETELSKY Rail CZ s.r.o., která projevila předběžný zájem o koupi stoprocentní podíl v nově založené společnosti Správa úzkokolejných drah s.r.o.

Podle neoficiálních informací proběhla pouze jediná schůzka bez konkrétního dalšího závěru z iniciativy předsedy správní rady úzkokolejky Borise Čajánka. Oficiální vyjádření firmy Swietelsky Rail CZ najdete přímo zde.

Co číst dál?
Podle jindřichohradeckého senátora Jaroslava Chalupského byl šéf úzkokolejky snad jediný, komu nezáleželo na budoucnosti úzkokolejky (více zde). Stížnost zaměstnanců na šéfa Čajánka čtěte přímo zde . Soud vyhodil Čajánka z funkce šéfa úzkokolejky (více přímo zde). Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.

Společnost Swietelsky Rail CZ je například držitelem Ceny generálního ředitele Správy železnic v soutěži Železniční stavba roku 2022 za modernizaci úseku nejvytíženějšího českého koridoru mezi Velimí a  Poříčany. V loňském roce firma dokončila modernizaci železniční stanice Adamov, dokončení stanice Rožnov pod Radhoštěm je plánováno na příští rok nebo například opravu třinácti kilometrového úseku mezi stanicemi Velim a Kolín, kde byla realizována oprava obou traťových kolejí, čištění štěrkového lože i souvislá výměna kolejnic a  pražců.

Správa úzkokolejných drah je „trezor na provozní povolení“ zkrachovalých Jindřichohradeckých místních drah. Měla by získat od státních úředníků Drážního úřadu provozní povolení k dalšímu provozování jindřichohradecké úzkokolejky. Dosavadní bezpečnostní povolení vypršela loni na podzim a tím se fakticky zastavil provoz na úzkokolejnén dráze. Bez provozních povolení nesmí vyjet na trať ani drezína na služební jízdu.

AKTUALIZOVÁNO: Státní zastupitelství navrhuje omezení dispozičních práv předsedy správní rady Borise Čajánka (více zde). Pochybnosti o poctivých úmyslech se objevily už dříve (více zde). Už v únoru soud konstatoval ohrožení majetkové podstaty chováním JHMD (více zde). O rezignaci vedení JHMD na efektivní řízení úzkokolejky více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů